Vplyv lunárneho kalendára na zvieratá

Všimli ste si niekedy, že zvieratá sa v určitých dňoch mesiaca správajú inak? Ich správanie sa čiastočne riadi lunárnym kalendárom a neustále sa meniacimi fázami Mesiaca. Odhalenie ohromujúcich účinkov lunárneho kalendára na zvieratá môže byť fascinujúcou cestou, ktorá odhalí silu Mesiaca a jeho hlboký vplyv na svet prírody.

Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo sú niektoré živočíchy v určitých dňoch mesiaca aktívnejšie? Nie je to náhoda, že ich správanie sa mení v závislosti od mesiaca. Vedeli ste napríklad, že niektoré druhy rýb sa trú počas splnu mesiaca? Vedci tento jav pozorovali u mnohých druhov rýb, čo naznačuje, že svetlo splnu mesiaca im pomáha nájsť vhodné miesta na rozmnožovanie.

Na fázy mesiaca reagujú nielen ryby, ale aj živočíchy na súši. Štúdie ukázali, že zvieratá ako slony a jelene sú aktívnejšie počas splnu mesiaca a častejšie migrujú počas novu. To naznačuje, že svetlo splnu mesiaca využívajú na navigáciu v noci.

Lunárny kalendár má vplyv aj na vtáky. Počas splnu majú vtáky tendenciu združovať sa do veľkých skupín, čo im pomáha chrániť sa pred predátormi.

Podobne počas novu sú vtáky aktívnejšie počas dňa a stávajú sa teritoriálnejšími. Ešte prekvapujúcejšie je, že lunárny kalendár má vplyv aj na ľudí. Mnohí ľudia uvádzajú, že sa počas splnu mesiaca cítia plní energie, čo môže byť spôsobené zvýšeným množstvom svetla z Mesiaca.

Sila lunárneho kalendára a jeho vplyv na prírodu je skutočne pozoruhodná. Mesiac a jeho fázy zásadne ovplyvňujú náš život – od rýb cez vtáky až po ľudí. Keď sa nabudúce pozriete na nočnú oblohu, venujte chvíľu času tomu, aby ste ocenili skrytú silu Mesiaca a fascinujúce spôsoby, akými ovplyvňuje živočíchy okolo nás.