Lunárny kalendár 6.11.2014

Spln mesiacaSpln mesiacaBýkBýkStúpajúci mesiacMesiac stúpa od južného bodu, kde sa obracia na sever a má tvar misky. Miska sa plní - je doba žatvy.

Mesiac dnes ovláda znamenie býk.

Reálny pohľad na dianie okolo seba. Prichádza pocit vytrvalosti, myšlienky a reakcie sa spomaľujú. Sklony k tvrdohlavosti.

Chladný deň
Živel:
zem


Zdravie:

Dnes si dávajte pozor na hrtan, hlasivky, štítnu žľazu, zuby, čeľusť, krk, mandle a uši. Počas býka sú najviac citlivé zuby, návšteva zubára by viac bolela a zuby by sa ťažko a dlho hojili.


Strava:

minerály a soli

Tento deň je dôležitý z hľadiska príjmu minerálov a solí, dnes potrebuje výživu vaša krv. Soli a minerály dnes pôsobia silnejšie a lepšie sa vstrebávajú. Minerálnych doplnkov si doprajte, no so slanými pochutinami dnes opatrne. Môžete mať vnútornú potrebu soliť viac a na posolenú žemľu vám vybehnú oči, no dnes by vám mohla uškodiť. Túžbu po soli vám vynahradí soľný kúpeľ, pôsobí blahodarne na kožu, telo si samo vstrebá len toľko, koľko potrebuje a obličky vám poďakujú.


Záhrada:

časť rastlín
koreň

Liečivé korene rastlín nie je vhodné vystavovať slnečnému svitu, ak ich natrháte dnes počas splnu tak budú mať neuveriteľnú silu. Najväčšiu silu majú bylinky proti bolestiam v krku a na ušné problémy.