Lunárny kalendár 24.9.2014

Nový mesiacNový mesiacPannaPannaKlesajúci mesiacMesiac klesá od severného bodu, kde sa obracia na juh a pripomína obrátenú misku. Miska sa vyprázdňuje - je doba sadenia.

Mesiac dnes ovláda znamenie panna.

Prevláda logika a logické uvažovanie. Sklony k pedantizmu a malým, nesmelým no systematickým krokom. Pre dni panny platí staré porekadlo dvakrát meraj a raz rež.

Chladný deň
Živel:
zem


Zdravie:

Dnes si dávajte pozor na zažívacie orgány, tenké a hrubé črevo, nervy, slezinu a pankreas. V panne robí zázraky ošetrovanie pokožky a čistenie pleti. Veľmi dobré sú masky na tvár, vlasy a telo.


Strava:

minerály a soli

Tento deň je dôležitý hlavne z hľadiska príjmu minerálov a solí, dnes potrebuje výživu vaša krv. Soli a minerály dnes pôsobia silnejšie a lepšie sa vstrebávajú. Minerálnych doplnkov si doprajte, no so slanými pochutinami dnes opatrne. Môžete mať vnútornú potrebu soliť viac a na posolenú žemľu vám vybehnú oči, no dnes by vám mohla uškodiť. Túžbu po soli vám vynahradí soľný kúpeľ, pôsobí blahodarne na kožu, telo si samo vstrebá len toľko, koľko potrebuje a obličky vám poďakujú. Veľmi dobré je konzumovať koreňovú zeleninu ako napr. mrkva, zemiaky, cviklačervená repa, reďkovka, cibuľa, cesnak, petržlen.


Záhrada:

časť rastlín
koreň

Najväčšiu silu majú bylinky na problémy so zažívaním, pankreasom a na nervové ťažkosti. Mesiac v súhvezdí Panny je dňom koreňov. Čokoľvek na podporu rastu koreňov je počas týchto dní účinnejšie a úspešnejšie než v iných dňoch.